Frombork

baner_ 4
opcje zaawansowane
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
grafika280
...
17-03-2021 | Jolanta Bieńkowska
Ilość zdjęć: 41
baner_ 75
baner_ 38
baner_ 55
baner_ 57
Aktualności - Kultura
FROMBORSKI JARMARK ŚWIĄTECZNY 2021
Wprowadzono: 16-12-2021|Administrator| wyświetleń: 3134
grafika

Tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia 15 grudnia na fromborskim Rynku Miejskim odbył się Fromborski Jarmark Świąteczny. Nie zabrakło degustacji bożonarodzeniowych potraw, kiermaszy, lokalnego rękodzieła, wspólnego kolędowania oraz - przede wszystkim - świątecznej atmosfery potęgowanej życzliwym, rodzinnym klimatem.

Fromborczanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości, spotkali się tuż obok naszej naturalnej choinki, by pozytywnie nastroić się przed nadchodzącymi Świętami. Burmistrz Miasta i Gminy Frombork Zbigniew Pietkiewicz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Ryszardem Pawluczukiem, Zastępcą Burmistrza Damianem Krasińskim, ks. proboszczem Parafii Katedralnej Prałatem Jackiem Wojtkowskim złożyli zgromadzonym mieszkańcom serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.

Dużą atrakcją Jarmarku, jak co roku, był żłóbek z żywymi zwierzętami ze Stadniny Koni Narusa. Nie zabrakło oczywiście Mikołaja, który rozdawał dzieciom słodycze oraz uwieczniał swą obecność na pamiątkowych fotografiach z najmłodszymi. W świątecznym programie artystycznym tradycyjnie zaprezentowały się w swoim montażu wokalnym dzieci z przedszkola „Gwiazdkowe Wzgórze", młodzież z Zespołu Szkół i sekcji artystycznej Centrum Kulturalno-Bibliotecznego, zespół Yabadoo i Warmianki. Były kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Repertuar zachęcał zgromadzonych do wspólnego kolędowania.

W poczęstunku świątecznym mieszkańcy kosztowali barszcz z uszkami oraz świąteczne potrawy. Płonęło też ognisko, na którym można było upiec jabłka. Tradycyjnie, jak co roku, dużym powodzeniem i zainteresowaniem cieszyły się liczne kiermasze świąteczne. Dodatkowo podczas Jarmarku było zorganizowane stoisko promocyjne szczepień i Punkt Konsultacyjno - Informacyjny Programu „Czyste Powietrze" oraz zbiórka karmy dla bezdomnych kotów. Uczestnicy jarmarku mieli też możliwość wylosowania choinek oraz czujek tlenku węgla, które udostępnili do zabawy fantowej fromborscy strażacy w ramach akcji promocyjnej „Czad - cichy zabójca". Niemałą atrakcją strażaków był także podnośnik na rynku i możliwość zobaczenia Rynku z wysokości.

Uczestnikom tegorocznego Jarmarku na dobre udzielił się świąteczny klimat. Wszak od Świąt Bożego Narodzenia dzieli nas zaledwie tydzień, a jest to idealny czas do radości, spokoju i refleksji w gronie najbliższych.

Organizatorzy Fromborskiego Jarmarku, którym należą się ogromne podziękowania za wspaniałą oprawę imprezy:

● Urząd Miasta i Gminy ● Centrum Kulturalno-Biblioteczne ● Stadnina Koni Narusa ● Zespół Szkół ● Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ● Koła Gospodyń Wiejskich: Krzyżewo i Drewnowo ● Środowiskowy Dom Samopomocy ● Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas ● Fundacja „Żółty Szalik"

Zapraszamy do fotorelacji na naszym portalu Facebook 
www.facebook.com/UMiGFrombork/ 

fot. Jolanta Bieńkowska

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
baner_ 9
baner_ 82
baner_ 80
baner_ 79
baner_ 64
baner_ 46
baner_ 19
baner_ 77
baner_ 62
baner_ 41
baner_ 78
baner_ 39
baner_ 84
baner_ 59
baner_ 53
baner_ 58
baner_ 63
baner_ 61
baner_ 66
baner_ 67
baner_ 68
baner_ 69
baner_ 70
baner_ 71
baner_ 3
Adres:
Młynarska 5a
14-530 Frombork
Tel:
(+48 55) 244 06 60
Fax:
(+48 55) 244 06 61