Frombork

baner_ 4
opcje zaawansowane
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
grafika280
...
17-03-2021 | Jolanta Bieńkowska
Ilość zdjęć: 41
ekartki baner
baner_ 75
baner_ 38
baner_ 55
baner_ 57
Aktualności - Informacje
BRANIEWO: POZNAJCIE POLĘ – POLICYJNĄ „POMOCNICZKĘ” EDUKACYJNYCH SPOTKAŃ W SZKOŁACH
Wprowadzono: 07-09-2021|Administrator| wyświetleń: 867
grafika

3 września w Braniewskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala, która zapoczątkowała edukacyjne działania pn. „Profilaktyka Smyka", których główną bohaterką jest niefrasobliwa dziewczynka Pola stworzona przez kom. Jolantę Sorkowicz. Na scenie wystąpił także 13-letni Wiktor Zygo - autor książkowych ilustracji. Teraz, pod skrzydłami generała, Pola rusza w warmińsko-mazurski świat dzieci, by edukować najmłodszych!

Spotkanie było nie tylko podsumowaniem, ale i początkiem pracy profilaktycznej policjantów. W tym wyjątkowym spotkaniu uczestniczył osobiście nadinsp. Tomasz Klimek - Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, a także przedstawiciele władz samorządowych m.in. Burmistrz Fromborka Zbigniew Pietkiewicz.

Komendant w swoim przemówieniu podkreślił wartość edukacyjną książeczki. Z uwagi na profilaktyczny potencjał publikacji i opracowanych do niej kompleksowych materiałów w postaci m.in. scenariuszy zajęć, generał podjął decyzję o rozpowszechnieniu „Profilaktyki Smyka" na teren całego województwa. Całość przedsięwzięcia została także objęta patronatem honorowym Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.

Przypominamy, że pod koniec zeszłego roku w głowie kom. Jolanty Sorkowicz zrodził się pomysł na stworzenie fikcyjnej rówieśniczki uczniów, która na własnym przykładzie pokaże dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Pola, bo takie imię nadano głównej bohaterce, spotyka się z czytelnikiem w 13 różnych sytuacjach. W każdej z rymowanych historyjek z opresji ratuje dziewczynkę bohater w niebieskim mundurze - policjant. Wizerunek niefrasobliwej dziewczynki stworzył 13-letni Wiktor Zygo, którego dotychczasowe prace wrzucane do sieci zachwyciły autorkę tekstów. 13 rymowanych historyjek zostało opatrzonych kolorowymi ilustracjami, ale na wydaniu książeczki nie poprzestano. Przygody Poli stały się punktem wyjścia do kompleksowych profilaktycznych działań, skierowanych do najmłodszych uczniów.

Już w tym roku szkolnym o Poli będzie można nie tylko przeczytać, ale i zobaczyć ją na karcie pracy, pieczątce, dyplomie. Przygody rezolutnej dziewczynki trafią także na ekrany, a wszystko za sprawą policjantów, którzy przeczytali je dzieciom. To jednak nie koniec, historyjki będą mogły także wpaść w ucho w trakcie podróży, policyjna narracja popłynie bowiem z radiowych głośników. Pierwsza z historyjek dostępna jest na stronie KWP w Olsztynie.

Oficer prasowy KPP w Braniewie
kom. Jolanta Sorkowicz

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
baner_ 9
baner_ 76
baner_ 72
baner_ 73
baner_ 64
baner_ 46
baner_ 19
baner_ 62
baner_ 41
baner_ 39
baner_ 59
baner_ 53
baner_ 58
baner_ 63
baner_ 60
baner_ 61
baner_ 66
baner_ 67
baner_ 68
baner_ 69
baner_ 70
baner_ 71
baner_ 77
baner_ 78
baner_ 3
Adres:
Młynarska 5a
14-530 Frombork
Tel:
(+48 55) 244 06 60
Fax:
(+48 55) 244 06 61