Frombork

opcje zaawansowane
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
grafika
NOWY PORT LOTNICZY OLSZTYN - MAZURY
Wprowadzono: 10-02-2016 | Administrator

W Szymanach koło Szczytna otwarty został w tym roku nowoczesny międzynarodowy Port Lotniczy Olsztyn-Mazury. Malowniczo położone lotnisko w sercu Warmii i Mazur - regionu zachwycającego przyrodą - to nowoczesny, międzynarodowy port z pełną infrastrukturą przygotowaną do obsługi samolotów pasażerskich poruszających się zarówno w trybie rejsowym i czarterowym.

Lotnisko jest miejscem przyjaznym ruchowi General Aviation tj. posiadaczom i użytkownikom prywatnych samolotów. Wszyscy chętni będą mogli korzystać z pasa startowego oraz pełnej obsługi naziemnej i infrastruktury Portu.

Długość i szerokość drogi startowej wynoszą odpowiednio 2 500 i 45 m i umożliwią lądowania takich statków powietrznych jak między innymi Boeing 737 i Airbus 320. System nawigacyjny ILS/DME umożliwi lądowania w warunkach ograniczonej widoczności

Terminal

Do dyspozycji wszystkich podróżnych dedykowany został komfortowy terminal z doskonałym zapleczem dla pasażerów, uwzględniając strefy restauracyjne i wypoczynkowe oraz kojącą architekturą i wystrojem nawiązującymi do lokalnej stylistyki. Terminal pasażerski o łącznej powierzchni 6 800 m2 jest w pełni klimatyzowany i przeznaczony do obsługi ruchu pasażerskiego na liniach krajowych i międzynarodowych oraz czarterach.

Komunikacja

Port jest dobrze dostępny. Do dyspozycji pasażerów zmotoryzowanych są „szybkie pasy" oraz teren parkingowy z miejscem dla 150 pojazdów. Dodatkowym udogodnieniem jest stacja końcowa kolei „portowej" położona na dystansie spaceru do wejścia głównego. Podróż szynobusem z Olsztyna do stacji „terminal" zajmuje około 45 minut. Do dyspozycji podróżnych również usługi transportu wahadłowego.

„Jeszcze nigdy w drodze na Mazury nie było tak szybko, tak wygodnie i tak bezpiecznie."

Szczegóły na stronie internetowej www.mazuryairport.pl

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ