Frombork

opcje zaawansowane
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
ekartki baner
baner_ 38
baner_ 52
baner_ 55
baner_ 56
baner_ 57
Aktualności - Informacje
SPOTKANIE WARSZTATOWE WE FROMBORKU "ROZBUDOWA OFERTY TURYSTYCZNEJ NA SZLAKU KOPERNIKOWSKIM"
Wprowadzono: 16-03-2018|Administrator| wyświetleń: 2999
grafika
Galerie:
grafika
Ilość fotografii: 41
Autor: Jolanta Bieńkowska

15 marca w Kanonii św. Ignacego we Fromborku odbywało się spotkanie warsztatowe poświęcone współpracy na rzecz rozbudowy oferty turystycznej na Szlaku Kopernikowskim. Wszystkich zgromadzonych przywitała Burmistrz Miasta i Gminy Frombork Małgorzata Wrońska, Proboszcz Parafii Katedralnej WNMP i św. Andrzeja we Fromborku ks. Prałat Jacek Wojtkowski oraz zastępca Dyrektora Departamentu Turystyki i Sportu Anna Jaroszuk, która także przedstawiła potencjał Szlaku Kopernikowskiego. Warsztaty prowadziła Magdalena Kachniewska - dr hab. prof. Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, trener biznesu.

To już kolejne spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele MŚP, organizacji i instytucji zajmujących się promocją i rozwojem turystyki w obszarze rozwoju i oddziaływania Szlaku Kopernikowskiego, przedstawiciele informacji turystycznych, osoby działające społecznie na rzecz rozwoju oferty turystycznej i popularyzacji walorów kulturowych oraz przedstawiciele władz samorządów szczebla gminnego i powiatowego z terenu województwa warmińsko-mazurskiego z obszaru oddziaływania Szlaku Kopernikowskiego. Spotkanie umożliwiło zdobycie wiedzy z zakresu nowych form promocji turystyki, które w ciekawy sposób przedstawiła prof. Magdalena Kachniewska. Uczestnicy na zakończenie warsztatów mieli możliwość zwiedzenia Nowego Pałacu Biskupiego we Fromborku, który w tym roku będzie modernizowany wraz z wozownią i otoczeniem do prowadzenia działalności kulturalnej pn. Fromborska Inicjatywa Kulturalna „Wozownia Sztuk".

Poznanie działalności i postaci słynnego mieszkańca Warmii może ułatwić Szlak Kopernikowski, który oprócz Olsztyna, Lidzbarka Warmińskiego i Fromborka wiedzie przez wiele innych, malowniczych miejscowości jak np. Pieniężno, Tolkmicko, Braniewo, Dobre Miasto, Orneta itp. Celem spotkań warsztatowych jest rozbudowanie oferty turystycznej na Szlaku Kopernikowskim tak, aby szlak stał się marką naszego regionu i przyciągnął wielu turystów nie tylko z Polski, ale i z zagranicy.

Organizatorem spotkania był Departament Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko - Mazurskiego, partnerami był Urząd Miasta i Gminy Frombork i Parafia Katedralna WNMP i św. Andrzeja we Fromborku.

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ