Frombork

opcje zaawansowane
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
grafika219
04-12-2018 | Jolanta Bieńkowska
Ilość zdjęć: 61
ekartki baner
baner_ 38
baner_ 52
baner_ 55
baner_ 56
baner_ 57
Aktualności - Informacje
CZAROWNICE ZLECIAŁY DO FROMBORKA PO RAZ TRZECI
Wprowadzono: 29-08-2017|Administrator| wyświetleń: 3410
grafika
Galerie:
grafika
Ilość fotografii: 116
Autor: Jolanta Bieńkowska

Na fromborski Rynek 26 sierpnia w sobotnie popołudnie zleciały najprawdziwsze wiedźmy i czarownice. A to za sprawą odbywającego się III Fromborskiego Zlotu Czarownic. Przepustką do zabawy były odpowiedni strój i miotła.

W imprezie uczestniczyli wszyscy, którzy mieli ochotę wcielić się w postacie wiedźm oraz czarownic, od najmłodszych do najstarszych uczestników. Spotkanie zainaugurowało wspólne pamiątkowe zdjęcie uczestniczek na Rynku Miejskim. Po czym śpiewające czarownice przemaszerowały w kierunku miejsca zabawy przy plaży nad Zalewem Wiślanym, gdzie odbyły się pozostałe atrakcje tej imprezy. Tam odbył się festyn połączony z zabawą przy muzyce zespołu Rivers, były konkursy, kiermasz i loteria.

Przewodnim celem tegorocznego Zlotu Czarownic była pomoc strażakom - ochotnikom z OSP Frombork w zbiórce funduszy na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Dochód z zorganizowanych podczas imprezy licznych kramów, kiermaszy i loterii w całości został przeznaczony na ten cel. Tu można było nabyć zioła, domowe przetwory, zjeść chleb ze smalcem, kiełbaskę z grilla, przepyszne ciasta lub napić się napoju czarownic. Czarownice podczas III Zlotu zebrały aż 3 tys. 828 zł, 72 gr, które zostaną przekazane na konto OSP Frombork. Organizatorzy dziękują z całego serca sponsorom i ludziom dobrej woli za włączenie się do akcji.

Atrakcją dla dzieci było malowanie twarzy czy nauka tańca przy udziale Sportowej Inicjatywy Warmia. W trakcie zlotu odbyły się liczne konkursy. Wśród nich konkurs na najciekawszą charakteryzację czarownicy. Wszystkie uczestniczki wykazały się zaangażowaniem, a także pomysłowością w doborze kostiumów i akcesoriów. Konkurs w biegu na miotle dostarczył widzom dużo zabawy i śmiechu.

Zlot Czarownic, zorganizowany po raz trzeci w naszym mieście, cieszył się ogromną popularnością wśród uczestników, a wśród widzów wywarł ogromne wrażenie i wzbudził duże zainteresowanie. Imprezę już po raz trzeci zorganizowało Stowarzyszenie „Fromborskie czarownice", które obrało sobie za cel nie tylko świetną zabawę, ale też wspieranie potrzebujących. Na spotkanie i zabawę z udziałem wspaniałych czarownic zapraszamy za rok!
                                                                       Jolanta Bieńkowska

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
baner_ 9
baner_ 19
baner_ 39
baner_ 41
baner_ 46
baner_ 53
baner_ 59
baner_ 60
baner_ 61
baner_ 62
baner_ 63
baner_ 64
baner_ 65
baner_ 3
Adres:
Młynarska 5a
14-530 Frombork
Tel:
(+48 55) 244 06 60
Fax:
(+48 55) 244 06 61