Frombork

opcje zaawansowane
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
grafika208
09-04-2018 | Jolanta Bieńkowska
Ilość zdjęć: 80
ekartki baner
baner_ 38
baner_ 52
baner_ 55
baner_ 56
baner_ 57
Aktualności - Informacje
JEDYNE TAKIE MIEJSCE. PROMOCJA FROMBORKA NA ANTENIE POLSKIEGO RADIA
Wprowadzono: 13-02-2017|Administrator| wyświetleń: 2248
grafika
Galerie:
grafika
Ilość fotografii: 26
Autor: Jolanta Bieńkowska

W ramach audycji "Jedyne takie miejsce" dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia Roman Czejarek zawitał do Grodu Kopernika. W sobotę 11 lutego na żywo z Fromborka słuchacze „Jedynki" w całym kraju dowiedzieli się, co wyjątkowego i magicznego ma w sobie Frombork.

Ekipa „Jedynki" miała swą bazę we fromborskiej bibliotece, gdzie miała miejsce realizacja audycji, a obok budynku stanął wóz satelitarny. Tu odbywały się wszystkie rozmowy z zaproszonymi gośćmi.

O atrakcjach turystycznych Fromborka opowiedziała Jadwiga Urbanowicz (przewodnik turystyczny), Małgorzata Czupajło (Kierownik Działu Edukacji Muzeum Mikołaja Kopernika) - przybliżyła postać naszego astronoma Mikołaja Kopernika, opowiedziała o Planetarium i atrakcjach Parku Astronomicznego, Jolanta Tulisow ze Stadniny Koni Narusa - o agroturystyce i turystyce konnej oraz aktywnym wypoczynku oferowanym przez Stadninę Koni Narusa, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Ewelina Ślepokura - o imprezach organizowanych we Fromborku, Andrzej Szyszło (Kierownik Referatu Inwestycji, Zamówień Publicznych, Gospodarki Przestrzennej i Komunalnej, Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy Frombork - o zrealizowanych i planowanych inwestycjach w mieście, Kierownik Działu Historii Medycyny dr Jowita Jagla (Muzeum Mikołaja Kopernika) - o wystawach eksponowanych w Muzeum Mikołaja Kopernika, ks. prałat Jacek Wojtkowski - o Archikatedrze Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja, koncertach organowych i Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej, Burmistrz Małgorzata Wrońska - w podsumowaniu audycji zaprezentowała atuty Fromborka oraz plany miasta na przyszłość.

W audycji "Jedyne takie miejsce" Roman Czejarek odwiedził z mikrofonem m.in. Bazylikę Archikatedralną oraz grób Mikołaja Kopernika, Planetarium, Park Astronomiczny i Muzeum Mikołaja Kopernika. W katedrze mógł posłuchać koncertu organowego, który specjalnie dla radiowej Jedynki wykonał organmistrz Arkadiusz Popławski. W brzmieniu organowym zachwycił przepięknie wykonany utwór z filmu "Titanic".

Dla tych, którzy nie mieli możliwości posłuchać audycji na żywo zapraszamy do odsłuchania w każdej chwili. Audycja o Fromborku w dwóch częściach dostępna jest pod linkiem:
www.polskieradio.pl

                                                                                      Jolanta Bieńkowska


 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
baner_ 9
baner_ 19
baner_ 39
baner_ 41
baner_ 46
baner_ 53
baner_ 58
baner_ 59
baner_ 60
baner_ 61
baner_ 62
baner_ 63
baner_ 3
Adres:
Młynarska 5a
14-530 Frombork
Tel:
(+48 55) 244 06 60
Fax:
(+48 55) 244 06 61