Frombork

opcje zaawansowane
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
grafika197
12-10-2017 | Jolanta Bieńkowska
Ilość zdjęć: 83
ekartki baner
baner_ 38
baner_ 52
baner_ 55
baner_ 56
baner_ 57
Aktualności - Informacje
OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI WE FROMBORKU
Wprowadzono: 14-11-2016|Administrator| wyświetleń: 1981
grafika
Galerie:
grafika
Ilość fotografii: 38
Autor: Jolanta Bieńkowska

10 listopada odbyły się we Fromborku uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości, przypominające co roku jeden z tych momentów Polski, które skłaniają do dumy i radości. Tak jak 98 lat temu nasi pradziadowie cieszyli się z zakończenia 123 lat niewoli, tak dzisiaj my możemy odczuwać satysfakcję z dorobku wolnej Polski.

Obchody rozpoczęła uroczysta msza św. w Bazylice Archikatedralnej w intencji Ojczyzny, sprawowana przez ks. prałata Jacka Wojtkowskiego. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz naszego miasta, policji, straży pożarnej, instytucji, organizacji pozarządowych, uczniów oraz licznie przybyłych mieszkańców Fromborka. Po nabożeństwie odbył się przemarsz ulicami Fromborka kolumny złożonej z kompanii honorowej 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, w asyście pocztów sztandarowych pod pomnik Bohaterów i Bojowników Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny.

Pod pomnikiem zostały zapalone znicze, a ceremonię złożenia okolicznościowych wiązanek kwiatów przez reprezentantów władz naszego miasta, delegacje instytucji i mieszkańców Fromborka poprzedziło odśpiewanie hymnu narodowego.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości okolicznościowe przemówienia wygłosiła Burmistrz Miasta i Gminy Frombork Małgorzata Wrońska, w którym podkreśliła poświęcenie byłych pokoleń i odpowiedzialność współczesnych za losy Ojczyzny. Wolność, którą mamy na co dzień, trzeba szanować i pielęgnować. Jest ona naszą wspólną sprawą i naszym wspólnym zadaniem. Korzystać z wolności, to rozumieć jej wartość, jej cenę i szanować tych, którzy umieli poświęcić dla niej wszystko. Pamięć bojowników o wolność, poległych, oddanych ojczyźnie żołnierzy i patriotów uhonorowała podwójna salwa honorowa oddana przez żołnierzy 9 Braniewskiej Brygady Pancernej.

W tym roku podczas otwartej dla wszystkich mieszkańców uroczystości w Zespole Szkół zorganizowany został koncert patriotyczny. O szczególny nastrój skłaniający do refleksji zadbała młodzież naszej szkoły, dzieci z sekcji wokalnej Ośrodka Kultury oraz Szkoły Muzycznej Yamaha, które pod kierunkiem Pani Karoliny Janickiej zaprezentowały w Zespole Szkół niezwykły występ artystyczny. Ze swoim repertuarem zaprezentował się także zespół Warmianki. Oprócz pięknie wykonanych dawnych legionowych pieśni, w repertuarze znalazły się także te całkiem współczesne pieśni patriotyczne. Dla uczestników uroczystości przygotowany został poczęstunek w postaci ciepłych napojów i wyśmienitych ciast, upieczonych przez MGOK.
                                                                                         Jolanta Bieńkowska

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
baner_ 9
baner_ 19
baner_ 35
baner_ 39
baner_ 41
baner_ 46
baner_ 53
baner_ 58
baner_ 3
Adres:
Młynarska 5a
14-530 Frombork
Tel:
(+48 55) 244 06 60
Fax:
(+48 55) 244 06 61