Frombork

baner_ 4
opcje zaawansowane
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
grafika277
19-10-2020 | Jolanta Bieńkowska
Ilość zdjęć: 52
ekartki baner
baner_ 75
baner_ 38
baner_ 55
baner_ 57
Aktualności - Kultura
UROCZYSTE OTWARCIE PROMENADY WE FROMBORKU I BALONOWE PERSEIDY
Wprowadzono: 10-08-2020|Administrator| wyświetleń: 1659
grafika
Galerie:
grafika
Ilość fotografii: 189
Autor: Jolanta Bieńkowska

W sobotę 8 sierpnia we Fromborku odbyło się uroczyste otwarcie i oddanie do użytku nowo wybudowanej promenady. Uroczystość uświetniła impreza towarzysząca „Balonowe Perseidy".

Na odwiedzających Frombork tego dnia czekało szereg atrakcji. Od godz. 12 na placu przy promenadzie odbyły się warsztaty budowania modeli rakiet "Budujemy rakietę", warsztaty plastyczne dla najmłodszych "Kopernik, Frombork i Gwiazdy" oraz puszczanie wcześniej wykonanych rakiet. To tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na mieszkańców i turystów, którzy odwiedzili Frombork tego dnia.

Uroczyste otwarcie promenady odbyło się o godz. 16, w którym uczestniczyli zaproszeni goście, mieszkańcy miasta i gminy Frombork oraz licznie przybyli turyści. Burmistrz Zbigniew Pietkiewicz przywitał serdecznie wszystkich przybyłych na to ważne dla Fromborka wydarzenie. Uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi dokonali: Senator RP Jerzy Wcisła, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Starosta Braniewski Karol Motyka, projektant inwestycji Maciej Korzonek, wykonawca Jan Stanuch oraz gospodarze - Burmistrz Zbigniew Pietkiewicz i Przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Pawluczuk.

Inwestycja robi wrażenie swoim rozmachem i powinna stać się popularnym miejscem na spędzanie wolnego czasu wśród mieszkańców i turystów. To zupełnie nowe miejsce na turystycznej mapie Miasta oraz Warmii i Mazur.

Dużą atrakcją tuż po otwarciu promenady był start balonu meteorologicznego z ładunkiem. Jego lot można było śledzić na mapach i odbierać obrazy nadawane drogą radiową. Ładunkiem do balonu były namalowane przez dzieci obrazki podczas warsztatów plastycznych oraz zdjęcia Fromborka.

Przed publicznością wystąpili uczniowie ze Szkoły Muzycznej Yamaha w Braniewie, amatorski zespół artystyczny „Yabadoo" działający przy Stowarzyszeniu "Teraz Warmia", a wieczorem Teatr Muzyczny „Hals" z Gdyni.

Dodatkową atrakcją otwarcia Promenady był pokaz balonu na ogrzane powietrze SP-BYR WZLOT i możliwość odbycia lotu. Szczęśliwca do odbycia lotu wylosował Burmistrz Fromborka Zbigniew Pietkiewicz po uroczystym otwarciu promenady.

W trakcie sobotniego wydarzenia we Fromborku prezentowały się również służby mundurowe: 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej, OSP Frombork oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Żołnierze promowali nabór do służby w 9 brygadzie wśród turystów, mieszkańców i gości uroczystości otwarcia promenady.

Strażacy zachęcali do toru przeszkód i zobaczenia promenady z lotu podnośnika. Dzieci i młodzież mogły na żywo spróbować swoich sił w prawidłowym wykonywaniu resuscytacji na fantomie, dużą frajdę sprawiało trzymanie sikawki strażackiej w „gaszeniu pożaru". Atrakcją dla dzieci były również dmuchańce. W trakcie imprezy wzbudzali zainteresowanie przechadzający się szczudlarze.

Stoiska z produktami kulinarnymi i rękodziełem przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej Gminy: KGW „Babigród" Bogdany, KGW „Jagodzianki" Biedkowo i KGW Drewnowo.

Wieczorem tego dnia w Parku Astronomicznym odbyła się prelekcja na temat obserwacji radiowych meteorów oraz nocne obserwacje nieba, na które zaprosiło wszystkich zainteresowanych Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku.

Wspaniała słoneczna pogoda, która akurat wyjątkowo dopisała, sprawiła, że ten dzień można zaliczyć do wyjątkowo udanych.

Organizatorami imprezy był Urząd Miasta i Gminy Frombork, Muzeum Mikołaja Kopernika i Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Jolanta Bieńkowska

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
baner_ 9
baner_ 76
baner_ 72
baner_ 73
baner_ 64
baner_ 46
baner_ 19
baner_ 62
baner_ 41
baner_ 39
baner_ 59
baner_ 53
baner_ 58
baner_ 63
baner_ 60
baner_ 61
baner_ 66
baner_ 67
baner_ 68
baner_ 69
baner_ 70
baner_ 71
baner_ 3
Adres:
Młynarska 5a
14-530 Frombork
Tel:
(+48 55) 244 06 60
Fax:
(+48 55) 244 06 61