Frombork

opcje zaawansowane
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
grafika222
13-01-2019 | Jolanta Bieńkowska
Ilość zdjęć: 148
ekartki baner
baner_ 38
baner_ 52
baner_ 55
baner_ 56
baner_ 57
Aktualności - Informacje
REMONT I MODERNIZACJA BUDYNKÓW NOWEGO PAŁACU BISKUPIEGO I WOZOWNI WRAZ Z OTOCZENIEM
Wprowadzono: 11-05-2018|Administrator| wyświetleń: 1937
grafika

Informacja o projekcie pn. Remont i modernizacja budynków nowego pałacu biskupiego i wozowni wraz z otoczeniem do prowadzenia działalności kulturalnej pn. Fromborska Inicjatywa Kulturalna "Wozownia Sztuk".

W połowie maja 2018 we Fromborku w neogotyckim nowym pałacu biskupim i znajdującej się w jego pobliżu wozowni rozpoczną się roboty budowlane i prace konserwatorskie. Wszystko po to, żeby za dwa lata można było udostępnić obiekty do zwiedzania i twórczej pracy w planowanych pracowniach artystycznych.

fot. Parafia WNMP

7 maja 2018, w imieniu Rzymskokatolickiej Parafii pw. Wniebowzięcia NMP we Fromborku, proboszcz ks. dr Jacek Wojtkowski podpisał umowę na realizację prac budowlanych z Przedsiębiorstwem Budowlanym "Skorłutowski"sp. j z Olsztyna oraz na pełnienie nadzoru inwestorskiego z firmą Rzeczoznawstwo i Usługi Budowlane „MIRO" inż. Mirosław Ożubko z Elbląga. Podpisanie umów miało miejsce w zabytkowych wnętrzach, w których prace konserwatorskie będą dotyczyć zachowanej oryginalnej stolarki oraz niezwykle cennych pieców kaflowych z berlińskiej fabryki Tobiasa Christopha Feilnera, projektowanych m.in. przez znakomitego architekta Carla Friedricha Schinkla.

fot. Parafia WNMP

W czasie przygotowywania projektu pn. Remont i modernizacja budynków nowego pałacu biskupiego i wozowni wraz z otoczeniem do prowadzenia działalności kulturalnej pn. Fromborska Inicjatywa Kulturalna "Wozownia Sztuk", który zdobył na realizację dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, Parafia nawiązała współpracę z placówkami oświatowymi i organizacjami pozarządowymi zrzeszającymi artystów, co daje pewność zrealizowania celów projektu i twórczego wykorzystania potencjału całego Wzgórza Katedralnego we Fromborku.

fot. Parafia WNMP

W wozowni zostanie urządzona galeria sztuki oraz pracownie: plastyczna i batiku, rzeźbiarsko-garncarska, muzyczna, fotograficzna i grafiki komputerowej, a w pałacu, w reprezentacyjnych salach, przygotowana będzie wystawa przypominająca dawnych mieszkańców pałacu i ważne postaci, które tu gościły. Powstanie także miejsce na kameralne koncerty i spotkania.

Zakończenie realizacji projektu planowane jest na styczeń 2020 roku.

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
baner_ 9
baner_ 19
baner_ 39
baner_ 41
baner_ 46
baner_ 53
baner_ 59
baner_ 60
baner_ 61
baner_ 62
baner_ 63
baner_ 64
baner_ 3
Adres:
Młynarska 5a
14-530 Frombork
Tel:
(+48 55) 244 06 60
Fax:
(+48 55) 244 06 61