Frombork

opcje zaawansowane
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
grafika219
04-12-2018 | Jolanta Bieńkowska
Ilość zdjęć: 61
ekartki baner
baner_ 38
baner_ 52
baner_ 55
baner_ 56
baner_ 57
Aktualności - Informacje
OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI WE FROMBORKU
Wprowadzono: 14-11-2017|Administrator| wyświetleń: 3727
grafika
Galerie:
grafika
Ilość fotografii: 80
Autor: Jolanta Bieńkowska

Mieszkańcy Fromborka już w piątek, 10 listopada, uczcili 99. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę.

11 listopada to dzień ponownych narodzin naszej Ojczyzny. To święto łączy wszystkich Polaków - mieszkańców Rzeczypospolitej, a także Polaków na całym świecie.

Obchody rozpoczęła uroczysta msza św. w Bazylice Archikatedralnej w intencji Ojczyzny, sprawowana przez ks. prałata Jacka Wojtkowskiego. W uroczystości udział wzięli: przedstawiciele władz naszego miasta na czele z Burmistrz Miasta i Gminy Frombork Małgorzatą Wrońską i Przewodniczącą Rady Barbarą Kędzierską, Przewodniczący Sejmiku Woj. Warmińsko - Mazurskiego Jan Bobek, przedstawiciele wojska, policji, straży pożarnej, instytucji, organizacji pozarządowych, radni, młodzież szkolna oraz, mimo deszczowej pogody, licznie przybyli mieszkańcy Fromborka. Po nabożeństwie odbył się przemarsz ulicami Fromborka w asyście kompanii honorowej 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej i Wojskowej Orkiestry z Elbląga oraz pocztów sztandarowych pod pomnik Bohaterów i Bojowników Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny przy ul. Kopernika.

Pod pomnikiem zostały zapalone znicze, a ceremonię złożenia okolicznościowych wiązanek kwiatów przez delegacje instytucji i osób prywatnych poprzedziło odśpiewanie hymnu narodowego.

Zgromadzeni wysłuchali przemówienia okolicznościowego, które z okazji Narodowego Święta Niepodległości wygłosiła - Burmistrz Małgorzata Wrońska. Zgodnie z ceremoniałem wojskowym został odczytany Niepodległościowy Apel Pamięci Poległych przez przedstawiciela 9 Brygady mjr. Jana Smalarza, który przypomniał bojowników o wolność, poległych i oddanych ojczyźnie żołnierzy i patriotów. Ich pamięć uhonorowała podwójna salwa honorowa oddana przez żołnierzy 9 Braniewskiej Brygady Pancernej.

Na zakończenie uroczystości rocznicowych odbył się koncert patriotyczny w Zespole Szkół. O szczególny nastrój zadbały dzieci przedszkolne i młodzież naszej szkoły, które pod kierunkiem Karoliny Janickiej zaprezentowały niezwykły występ artystyczny. Ze swoim patriotycznym repertuarem zaprezentowały się także "Warmianki".
                                                                                          Jolanta Bieńkowska

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
baner_ 9
baner_ 19
baner_ 39
baner_ 41
baner_ 46
baner_ 53
baner_ 59
baner_ 60
baner_ 61
baner_ 62
baner_ 63
baner_ 64
baner_ 65
baner_ 3
Adres:
Młynarska 5a
14-530 Frombork
Tel:
(+48 55) 244 06 60
Fax:
(+48 55) 244 06 61