Frombork

opcje zaawansowane
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
grafika276
21-09-2020 | Administrator
Ilość zdjęć: 29
ekartki baner
baner_ 75
baner_ 38
baner_ 55
baner_ 57
Aktualności - Informacje
FROMBORSKI WIECZÓR WIGILIJNY
Wprowadzono: 16-12-2019|Administrator| wyświetleń: 754
grafika
Galerie:
grafika
Ilość fotografii: 76
Autor: Jolanta Bieńkowska

Tradycji stało się zadość. W piątkowe popołudnie, tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia 13 grudnia, na fromborskim Rynku Miejskim odbyła się kolejna odsłona Fromborskiego Wieczoru Wigilijnego. Nie zabrakło degustacji bożonarodzeniowych potraw, kiermaszy, lokalnego rękodzieła, wspólnego kolędowania oraz - przede wszystkim - świątecznej atmosfery potęgowanej życzliwym, rodzinnym klimatem.

Fromborczanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości, spotkali się tuż obok naszej naturalnej choinki, by pozytywnie nastroić się przed nadchodzącymi Świętami. Burmistrz Miasta i Gminy Frombork Zbigniew Pietkiewicz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Ryszardem Pawluczukiem, Zastępcą Burmistrza Damianem Krasińskim, ks. proboszczem Parafii Katedralnej Prałatem Jackiem Wojtkowskim, złożyli zgromadzonym mieszkańcom serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.

Dużą atrakcją tegorocznego Wieczoru Wigilijnego, jak co roku, był żłóbek z żywymi zwierzętami oraz okazałe sanie ze Stadniny Koni Narusa. Nie zabrakło oczywiście Mikołaja, który rozdawał dzieciom słodycze oraz uwieczniał swą obecność na pamiątkowych fotografiach z najmłodszymi. W świątecznym programie artystycznym tradycyjnie zaprezentowały się w swoim montażu wokalnym dzieci z przedszkola „Gwiazdkowe Wzgórze" i młodzież z Zespołu Szkół, wokalistka Szkoły Muzycznej YAMAHA w Braniewie Gabrysia Kalinowska i zespół Warmianki. Były kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Repertuar zachęcał zgromadzonych do wspólnego kolędowania.

W poczęstunku świątecznym mieszkańcy kosztowali pierogi z kapustą i grzybami, bigos oraz świąteczne wypieki. Płonęło też ognisko, na którym można było upiec jabłka. Tradycyjnie, jak co roku, dużym powodzeniem i zainteresowaniem cieszyły się liczne kiermasze świąteczne.

Uczestnikom tegorocznego Wieczoru Wigilijnego na dobre udzielił się świąteczny klimat. Wszak od Świąt Bożego Narodzenia dzieli nas zaledwie tydzień, a jest to idealny czas do radości, spokoju i refleksji w gronie najbliższych.

Organizatorzy Fromborskiego Wieczoru Wigilijnego, którym należą się ogromne podziękowania za wspaniałą oprawę imprezy:
● Urząd Miasta i Gminy ● Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury ● Stadnina Koni Narusa ● Zespół Szkół ● Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ● Środowiskowy Dom Samopomocy CARITAS ● Warsztaty Terapii Zajęciowej CARITAS

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.

Jolanta Bieńkowska

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
baner_ 9
baner_ 76
baner_ 72
baner_ 73
baner_ 64
baner_ 46
baner_ 19
baner_ 62
baner_ 41
baner_ 39
baner_ 59
baner_ 53
baner_ 58
baner_ 63
baner_ 60
baner_ 61
baner_ 66
baner_ 67
baner_ 68
baner_ 69
baner_ 70
baner_ 71
baner_ 3
Adres:
Młynarska 5a
14-530 Frombork
Tel:
(+48 55) 244 06 60
Fax:
(+48 55) 244 06 61