Frombork

opcje zaawansowane
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
grafika268
...
27-05-2020 | Jolanta Bieńkowska
Ilość zdjęć: 116
ekartki baner
baner_ 75
baner_ 38
baner_ 55
baner_ 56
baner_ 57
Aktualności - Informacje
WIZYTA DELEGACJI Z MIASTA PARTNERSKIEGO SWIETŁYJ Z ROSJI
Wprowadzono: 15-03-2019|Administrator| wyświetleń: 2831
grafika

14 marca na zaproszenie Burmistrza Zbigniewa Pietkiewicza do Fromborka przybyła sześcioosobowa delegacja z naszego miasta partnerskiego Swietłyj z Rosji.

Swietłyj to pierwsze miasto partnerskie Fromborka. Miasta łączą bliskie więzy przyjaźni, które były zabezpieczone podpisaniem listu intencyjnego o wzajemnej współpracy w dniu 18 marca 2003 roku. W tym roku mija 16 lat naszej współpracy.

W skład delegacji rosyjskiej weszli: szef okręgu miejskiego - przewodniczący miejskiej dzielnicy Swietłego Sergey Bevz, pierwszy zastępca mera Swietłego Dmitry Uspensky, kierownik działu gospodarki i inwestycji Ludmiła Rygina, szef Departamentu Spraw Irina Irmonakhova, szef ds. międzynarodowych Tatiana Gizatullina oraz zastępca szefa departamentu edukacji Iraida Glushko. Ze strony Urzędu Miasta i Gminy udział w spotkaniu wzięli: Burmistrz Zbigniew Pietkiewicz, Zastępca Burmistrza Marek Misztal, Przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Pawluczuk, Sekretarz Gminy Barbara Chomacka, inspektor ds. promocji i turystyki Jolanta Bieńkowska oraz tłumacz Wiera Rebinin.

Spotkanie miało miejsce w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Wizyta gości z Rosji miała na celu zapoznanie się z nowymi władzami naszego miasta, odnowienia relacji partnerskich między naszymi miastami, ustalenie obszarów dalszej współpracy oraz omówienie konkretnych przedsięwzięć podejmowanych przez miasta partnerskie, w szczególności realizowanych w bieżącym i przyszłym roku. Podczas spotkania rozmawiano także na temat turystyki i rozwoju gospodarczego obu miast. Zwieńczeniem rozmów będzie przygotowanie planu wspólnych działań, służących rozwojowi gospodarczemu obu miast, rozwojowi środowiska miejskiego, kultury, edukacji, sportu i turystyki. A w finale podpisanie rozszerzonej umowy o partnerstwie.

W programie wizyty delegacji rosyjskiej nie mogło zabraknąć zwiedzania zabytków naszego miasta. O historii katedry i atrakcjach na Wzgórzu Katedralnym opowiedziała delegacji kustosz Muzeum Mikołaja Kopernika Jagoda Semków. Uczestnicy wizyty mieli także okazję zobaczyć wystawę pieców kaflowych i Wahadło Foucaulta w dawnej wieży dzwonniczej oraz piękną panoramę Fromborka z Wieży Wodnej. Spacer po Fromborku zakończył się wspólnymi pamiątkowymi zdjęciami przy obu pomnikach Mikołaja Kopernika - u stóp Wzgórza Katedralnego i na Rynku Miejskim.

Przed powrotem do Rosji uczestnicy delegacji wyrazili wdzięczność i zadowolenie z pobytu we Fromborku. Przewodniczący miejskiej dzielnicy Swietłego Sergey Bevz podkreślił wagę współpracy partnerskiej między miastami i zaprosił władze naszego miasta do złożenia wizyty w Swietłym. Dlatego też w ramach utrzymania zgodnej współpracy Burmistrz Zbigniew Pietkiewicz planuje w najbliższym czasie rewizytę do Rosji. Mamy nadzieję, że podczas wizyty pokazaliśmy naszą polską gościnność i życzliwość.

Jolanta Bieńkowska

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
baner_ 9
baner_ 76
baner_ 72
baner_ 73
baner_ 64
baner_ 46
baner_ 19
baner_ 62
baner_ 41
baner_ 39
baner_ 59
baner_ 53
baner_ 58
baner_ 63
baner_ 60
baner_ 61
baner_ 66
baner_ 67
baner_ 68
baner_ 69
baner_ 70
baner_ 71
baner_ 3
Adres:
Młynarska 5a
14-530 Frombork
Tel:
(+48 55) 244 06 60
Fax:
(+48 55) 244 06 61