Frombork

opcje zaawansowane
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
grafika276
21-09-2020 | Administrator
Ilość zdjęć: 29
ekartki baner
baner_ 75
baner_ 38
baner_ 55
baner_ 57
Aktualności - Informacje
ŚWIĘTO MIASTA NAD ZALEWEM WIŚLANYM. XVII DNI FROMBORKA
Wprowadzono: 06-08-2019|Administrator| wyświetleń: 1933
grafika
Galerie:
grafika
Ilość fotografii: 33
Autor: Jolanta Bieńkowska
grafika
Ilość fotografii: 21
Autor: Administrator
grafika
Ilość fotografii: 161
Autor: Administrator

Za nami kolejne Święto naszego miasta. Uroczysta inauguracja obchodów XVII Dni Fromborka odbyła się tradycyjnie w piątkowy wieczór 2 sierpnia na scenie przy plaży miejskiej nad Zalewem Wiślanym, którą poprowadzili Damian Krasiński i Paweł Kochański, witając serdecznie przybyłych mieszkańców miasta i gminy Frombork, turystów oraz zaproszonych dostojnych gości. Było nam niezmiernie miło gościć na obchodach miasta delegacje naszych miast partnerskich: z miasta Swietłyj w Rosji, z miasta Kazlu Ruda z Litwy i z Suchej Beskidzkiej oraz licznie przybyłych Honorowych Obywateli Fromborka. Do wspólnego świętowania Dni Fromborka zaprosił wszystkich Burmistrz naszego miasta Zbigniew Pietkiewicz.

Jubileusz Złotych Godów par małżeńskich
Podczas inauguracji z okazji święta miasta, jak co roku, miał miejsce jubileusz Złotych Godów par małżeńskich. Sześć jubileuszowych par z miasta i gminy Frombork zostały uroczyście uhonorowane medalami za długoletnie pożycie małżeńskie: Państwo Halina i Henryk Brzymowscy z Fromborka, Bronisława i Kazimierz Dylowie, Teresa i Jan Odrowscy z miejscowości Bogdany, Leokadia i Ryszard Paprotowie z miejscowości Nowiny oraz Maria i Kazimierz Podgórscy z Krzyżewa. W imieniu Prezydenta RP medale uroczyście wręczyli jubilatom Burmistrz Miasta i Gminy Frombork Zbigniew Pietkiewicz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Ryszardem Pawluczukiem. Jubilaci otrzymali także listy gratulacyjne od władz samorządowych Fromborka, upominki oraz wiązanki kwiatów. Dla Jubilatów z okolicznościowym występem zaśpiewały Warmianki. Burmistrz wręczył na zakończenie jubileuszowych obchodów statuetkę wraz z podziękowaniem Kazimierzowi Kubiakowi w związku z zakończeniem pełnienia funkcji kierownika Posterunku Policji we Fromborku.

Teatr elbląski po raz czternasty wystąpił przed fromborską publicznością
Na tegoroczne Dni Fromborka aktorzy elbląskiego Teatru im. Aleksandra Sewruka już po raz czternasty zaprezentowali swój spektakl. W tym roku był to „Skąpiec", jedna z najbardziej znanych i grywanych komedii Moliera. W spektaklu wystąpili: Monika Łyżwa, Teresa Suchodolska, Aleksandra Wojtysiak, Krzysztof Bartoszewicz, Piotr Boratyński, Jacek Gudejko, Artur Hauke, Lesław Ostaszkiewicz, Jerzy Przewłocki, Piotr Szejn, Marcin Tomasik. Wydarzenie to spotkało się z wielkim zainteresowaniem publiczności. Niezwykle ciekawy, trwający dwie godziny spektakl został nagrodzony gorącymi oklaskami.

XIII Międzynarodowe Regaty Żeglarskie o Bursztyn Miasta Kopernika
Drugi dzień obchodów święta miasta rozpoczął się od Międzynarodowych Regat o Bursztyn Miasta Kopernika. W Regatach wzięło udział 14 załóg, w tym 2 z Rosji. Zwycięzcom zostały uroczyście wręczone puchary, których fundatorami byli: Burmistrz Miasta i Gminy Frombork Zbigniew Pietkiewicza oraz Wodociągi Fromborskie. Nagrody dla żeglarzy ufundowała Dyrektor Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Elblągu Grażyna Kluge.

Puchar Polski Strongman
"Kopernik ruszył Ziemię, Strongman nią zatrzęsie!" - pod takim hasłem odbyły się pokazowe zawody "Puchar Polski Strongman". Była niemała dawka adrenaliny, wrażeń i emocji, jakich dawno w Grodzie Kopernika nie było. W zawodach wzięli udział zawodnicy: Szymański, Dorawa, Lademann, Marczewski, Kopacki i Karwat. Sędziowali: Bartłomiej Grubba i Marek "Maras" Borłtrukanis. Zawody prowadził Tomasz Perek. Gościem specjalnym był Robert Burneika, który rozdawał autografy zgromadzonej licznie publiczności. Odbyły się także konkurencje dla publiczności, która odważyła się wziąć udział w wyzwaniach siłowych.

Występy artystyczne
Imprezie towarzyszyły występy wykonawców i zespołów muzycznych. Przed fromborską publicznością wystąpili: zespół ONI, WARMIANKI, Amatorska Grupa Artystyczna "Yabadoo" działająca przy Stowarzyszeniu "Teraz Warmia". W tym roku gościnnie wystąpiły rosyjskie zespoły folklorystycznez niedalekiego Kaliningradu. W sobotni wieczór na scenie wystąpiły zespoły: FIRE i gwiazda wieczoru MILANO. Do późnych godzin wieczornych zabawiały zgromadzoną publiczność. Nie zabrakło wspaniałej atmosfery, zabawy i tańców.

Imprezy towarzyszące
W trakcie sobotnich obchodów we Fromborku prezentowały się również służby mundurowe, w tym 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej, Powiatowa Komenda Policji, Areszt Śledczy z Elbląga, Placówka Straży Granicznej w Elblągu, 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie, Ochotnicza Straż Pożarna z Fromborka. W namiotach promocyjnym można było zobaczyć indywidualne wyposażenie żołnierza, policjanta i strażaka, a nawet przymierzyć poszczególne elementy.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom i sponsorom za okazane nam wsparcie i bezpośrednią pomoc w organizacji tegorocznych XVII Dni Fromborka!

Dziękujemy za Państwa obecność, dziękujemy za wspólną zabawę!

Organizatorami tegorocznych Dni Fromborka był Urząd Miasta i Gminy Frombork i Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury.

Jolanta Bieńkowska

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
baner_ 9
baner_ 76
baner_ 72
baner_ 73
baner_ 64
baner_ 46
baner_ 19
baner_ 62
baner_ 41
baner_ 39
baner_ 59
baner_ 53
baner_ 58
baner_ 63
baner_ 60
baner_ 61
baner_ 66
baner_ 67
baner_ 68
baner_ 69
baner_ 70
baner_ 71
baner_ 3
Adres:
Młynarska 5a
14-530 Frombork
Tel:
(+48 55) 244 06 60
Fax:
(+48 55) 244 06 61