Frombork

opcje zaawansowane
ekartki baner
baner_ 38
baner_ 52
baner_ 55
baner_ 56
baner_ 57
Aktualności - Informacje
FROMBORSKI WIECZÓR WIGILIJNY
Wprowadzono: 16-12-2018|Administrator| wyświetleń: 1528
grafika
Galerie:
grafika
Ilość fotografii: 140
Autor: Jolanta Bieńkowska

Tradycji stało się zadość. W piątkowe popołudnie, tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia 14 grudnia, na fromborskim Rynku Miejskim odbyła się kolejna odsłona Fromborskiego Wieczoru Wigilijnego. Nie zabrakło degustacji bożonarodzeniowych potraw, kiermaszu lokalnego rękodzieła, wspólnego kolędowania oraz - przede wszystkim - świątecznej atmosfery potęgowanej życzliwym, rodzinnym klimatem.

Fromborczanie i mieszkańcy okolicznych wsi, spotkali się tuż obok naszej naturalnej choinki, by pozytywnie nastroić się przed nadchodzącymi Świętami. Burmistrz Miasta i Gminy Frombork Zbigniew Pietkiewicz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Ryszardem Pawluczukiem, ks. proboszczem Parafii Katedralnej Prałatem Jackiem Wojtkowskim, a także z Pastorem Kościoła Zielonoświątkowego we Fromborku Wojciechem Gajewskim, złożyli zgromadzonym mieszkańcom serdeczne życzenia świąteczne.

Dużą atrakcją tegorocznego Wieczoru Wigilijnego, była okazale przyozdobiona szopka bożonarodzeniowa z żywymi zwierzętami oraz sanie ze Stadniny Koni Narusa. Nie zabrakło oczywiście Mikołaja, który rozdawał dzieciom słodycze oraz uwieczniał swą obecność na pamiątkowych fotografiach z najmłodszymi. W świątecznym programie artystycznym zaprezentowały się w swoim montażu wokalnym dzieci z przedszkola „Gwiazdkowe Wzgórze" i młodzież z Zespołu Szkół, uczniowie Szkoły Muzycznej YAMAHA w Braniewie i zespół Warmianki. Były kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Repertuar zachęcał zgromadzonych do wspólnego kolędowania.

W poczęstunku świątecznym mieszkańcy kosztowali pierogi z kapustą i grzybami, bigos oraz świąteczne wypieki. Płonęło też ognisko, na którym można było upiec jabłka. Tradycyjnie, jak co roku, dużym powodzeniem i zainteresowaniem cieszyły się liczne kiermasze świąteczne. Były także konkursy i zabawy dla najmłodszych.

Uczestnikom tegorocznego Wieczoru Wigilijnego na dobre udzielił się świąteczny klimat. Wszak od Świąt Bożego Narodzenia dzieli nas zaledwie tydzień, a jest to idealny czas do radości, spokoju i refleksji w gronie najbliższych.

Na zakończenie wydarzenia Burmistrz Zbigniew Pietkiewicz podziękował wszystkim organizatorom za pomoc i wielkie zaangażowanie w przygotowaniu tegorocznego Fromborskiego Wieczoru Wigilijnego.

Organizatorzy Fromborskiego Wieczoru Wigilijnego:
● Urząd Miasta i Gminy ● Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury ● Stadnina Koni Narusa ● Zespół Szkół ● Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ● Środowiskowy Dom Samopomocy CARITAS ● Warsztaty Terapii Zajęciowej CARITAS ● Fundacja „Żółty Szalik"

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.

Jolanta Bieńkowska

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
baner_ 9
baner_ 19
baner_ 39
baner_ 41
baner_ 46
baner_ 53
baner_ 58
baner_ 59
baner_ 60
baner_ 61
baner_ 62
baner_ 63
baner_ 64
baner_ 66
baner_ 67
baner_ 68
baner_ 69
baner_ 70
baner_ 71
baner_ 3
Adres:
Młynarska 5a
14-530 Frombork
Tel:
(+48 55) 244 06 60
Fax:
(+48 55) 244 06 61