Frombork

opcje zaawansowane
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
grafika237
22-07-2019 | Administrator
Ilość zdjęć: 43
ekartki baner
baner_ 38
baner_ 52
baner_ 55
baner_ 56
baner_ 57
Aktualności - Informacje
UROCZYSTE OTWARCIE PLACU ZABAW W KRZYWCU
Wprowadzono: 03-12-2018|Administrator| wyświetleń: 1848
grafika
Galerie:
grafika
Ilość fotografii: 61
Autor: Jolanta Bieńkowska

Dzięki ogromnemu wsparciu Fundacji "Żółty Szalik" oraz uzyskanym funduszom w ramach programu „PZU - POMOC TO MOC" w Krzywcu powstało bezpieczne i aktywne miejsce spotkań zarówno dzieci jak i dorosłych.
Uroczyste otwarcie placu zabaw w Sołectwie Krzywiec miało miejsce 1 grudnia 2018 r. z udziałem zaproszonych gości: przedstawicieli władz naszego miasta - Burmistrza Miasta i Gminy Frombork Zbigniewa Pietkiewicza, Zastępcy Burmistrza Marka Misztala, Skarbnika Gminy Ewy Rymarskiej, przedstawicieli Fundacji "Żółty Szalik" z Prezesem Marianem Nadziejko na czele, radnej Powiatu Braniewskiego Krystyny Lewańskiej, proboszcza Parafii Katedralnej we Fromborku ks. Prałata Jacka Wojtkowskiego. Po powitaniu zaproszonych gości przez gospodarza Sołectwa Sołtysa Krzywca, a zarazem Przewodniczącego Rady Miejskiej Ryszarda Pawluczuka - nastąpiło uroczyste otwarcie placu zabaw, który powstał w ramach programu „PZU - Pomoc To Moc" oraz wkładu własnego sołectwa. Budowa tego okazałego obiektu kosztowała około 30 tys. zł. Jest zlokalizowany w centrum wsi na placu przy stawie, dobrze wyposażony i ogrodzony.

Zaszczyt przecięcia wstęgi przypadł w udziale Burmistrzowi, Sołtysowi oraz Prezesowi Fundacji "Żółty Szalik". Nową budowlę poświęcił proboszcz ks. Prałat Jacek Wojtkowski, a następnie głos zabrał Burmistrz Zbigniew Pietkiewicz, wyrażając słowa uznania dla inicjatorów przedsięwzięcia, życzył wszystkim dzieciom miłego wypoczynku na świeżym powietrzu, wspaniałej zabawy na bezpiecznym i kolorowym placu. Na zakończenie oficjalnego otwarcia Ryszard Pawluczuk podziękował serdecznie Prezesowi i pracownikom Fundacji "Żółty Szalik" za okazane wsparcie i życzliwość. Podziękowania otrzymała także Anna Marciniak od radnej Krystyny Lewańskiej za wielkie zaangażowanie w realizacji przedsięwzięcia.

W uroczystości uczestniczyli także strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z Fromborka i Jędrychowa, którzy zademonstrowali zebranym pokaz ratownictwa medycznego oraz strażackiego sprzętu. Nie zabrakło także pokazu sprzętu policyjnego przez miejscową Policję. Strażacy ochotnicy puszczając wodę z działka pokazali na koniec, że potrafią stworzyć tęczę na zawołanie. Słowa uznania należą się również Sołtysowi Krzywca, Radzie Sołeckiej i wszystkim tym mieszkańcom, którzy chętnie pomagali w organizacji całej uroczystości. Impreza zakończyła się zabawą dzieci i dorosłych przy wspólnym ognisku, grillu i poczęstunku. Niespodzianką dla najmłodszych był św. Mikołaj, który zawitał do Krzywca, rozdając wszystkim słodycze. To był ważny dzień w historii sołectwa.

Mieszkańcy Krzywca już od 2011 roku starali się pozyskać środki na wymarzony plac zabaw, niewielki fundusz sołecki nie starczał jednak na realizację tego pomysłu. Jednak w sierpniu los się uśmiechnął. Za pośrednictwem Fundacji Żółty Szalik złożony został wniosek do PZU w ramach akcji „PZU - POMOC TO MOC", której tegorocznym hasłem jest „Zdrowa i bezpieczna rodzina". Udało się zdobyć kwotę 25.000!

Cały projekt zaś opiewa na 29.300 zł, łącznie z wkładem własnym w wysokości 4.300 zł. W ramach projektu zakupiono element siłowni zewnętrznej, urządzenia na plac zabaw (m.in. huśtawki, zjeżdżalnię), zestaw gier, zestaw do siatkówki, położony został również polbruk pod wiatą. Z funduszu sołeckiego natomiast wyrównano teren oraz położono płyty, zakupiono grill, roślinność do nasadzeń i gry planszowe.

Realizacja powyższego zadania jest dla mieszkańców powodem do dumy i radości. Swoim uporem i ciężką wspólną pracą pokazują, że chcieć to znaczy móc i nie zamierzają zakończyć działań mających na celu poprawę wizerunku swojej małej Ojczyzny tylko na tym projekcie.

Jolanta Bieńkowska

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
baner_ 9
baner_ 19
baner_ 39
baner_ 41
baner_ 46
baner_ 53
baner_ 58
baner_ 59
baner_ 60
baner_ 61
baner_ 62
baner_ 63
baner_ 64
baner_ 66
baner_ 67
baner_ 68
baner_ 69
baner_ 70
baner_ 71
baner_ 3
Adres:
Młynarska 5a
14-530 Frombork
Tel:
(+48 55) 244 06 60
Fax:
(+48 55) 244 06 61