Frombork

opcje zaawansowane
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
grafika226
26-02-2019 | Jolanta Bieńkowska
Ilość zdjęć: 61
ekartki baner
baner_ 38
baner_ 52
baner_ 55
baner_ 56
baner_ 57
Aktualności - Informacje
ROLNICZE ŚWIĘTO - DOŻYNKI GMINNE WE FROMBORKU
Wprowadzono: 20-09-2018|Administrator| wyświetleń: 2703
grafika
Galerie:
grafika
Ilość fotografii: 59
Autor: Administrator

W niedzielę 16 września uroczystą mszą świętą w intencji rolników, za tegoroczne plony i zbiory rozpoczęły się tegoroczne Dożynki Gminne we Fromborku.

W uroczystościach dożynkowych udział wzięli: władze naszego miasta - Burmistrz Małgorzata Wrońska wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Barbarą Kędzierską, rolnicy z miasta i gminy Frombork, zaproszeni goście, radni i sołtysi oraz mieszkańcy miasta i gminy Frombork. Swoją obecnością uroczystość uświetnili między innymi Przewodniczący Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego Jan Bobek oraz Starosta Braniewski Leszek Dziąg. Tegorocznymi Starostami Święta Plonów byli: Bożena Herner i Tomasz Zawadzki z Fromborka.

Na Mszę Świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem księdza proboszcza Prałata Jacka Wojtkowskiego, przedstawiciele sołectw gminy Frombork przynieśli w darze kosze dożynkowe wypełnione i ozdobione darami natury z tegorocznych plonów. Podczas Mszy ks. Prałat poświęcił dożynkowy bochen chleba przekazany przez Starostów Dożynek oraz dary i wieńce dożynkowe. Po mszy uczestnicy dożynek udali się w korowodzie ulicami Fromborka na plac przy Rynku Miejskim, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Ceremoniał dożynkowy rozpoczął się przekazaniem bochna chleba dożynkowego na ręce Burmistrz przez Starostów Dożynek. Burmistrz Małgorzata Wrońska podziękowała wszystkim rolnikom i ich rodzinom za trud pracy na roli, za zebrane plony, będące efektem całorocznej pracy.

Artystyczną oprawą uroczystości dożynkowych był występ zespołu Warmianki, amatorskiej grupy artystycznej "Yabadoo" działającej przy Stowarzyszeniu "Teraz Warmia", Michała Janickiego ze Szkoły Muzycznej Yamaha w Braniewie oraz występ zespołów folklorystycznych z Kaliningradu. Do tańca i zabawy przygrywał zespół ONI z Elbląga.

W trakcie dożynek nie zabrakło poczęstunku dla uczestników dożynek. Pracownicy Ośrodka Kultury serwowali bigos z kwaszonej kapusty, pieczone mięsa na grillu i kiełbaski, smalec z ogórkiem oraz ciasta. Uczestnicy mieli też możliwość udziału w zabawach i konkursach zorganizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. W trakcie dożynek stoisko promocyjne zaprezentował 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie.

Składamy podziękowania wszystkim współorganizatorom i sponsorom za okazane nam wsparcie i bezpośrednią pomoc w organizacji tegorocznych Dożynek Gminnych.

Organizatorem święta plonów był Urząd Miasta i Gminy oraz Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury we Fromborku.

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
baner_ 9
baner_ 19
baner_ 39
baner_ 41
baner_ 46
baner_ 53
baner_ 58
baner_ 59
baner_ 60
baner_ 61
baner_ 62
baner_ 63
baner_ 64
baner_ 66
baner_ 67
baner_ 68
baner_ 69
baner_ 70
baner_ 71
baner_ 3
Adres:
Młynarska 5a
14-530 Frombork
Tel:
(+48 55) 244 06 60
Fax:
(+48 55) 244 06 61